សៀមរាប ៖ នៅវេលាម៉ោងប្រមាណ ១៤ និង៥២នាទី ថ្ងៃទី១៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ មានករណីវាយទូរលក់មាស ប្លន់យកគ្រឿងអលង្ការ មួយកើតឡើង នៅក្នុង ផ្សារលើធំថ្មី ភូមិដកពោធិ៍ សង្កាត់ស្លក្រាម ក្រុងសៀមរាប ខេត្តសៀមរាប បណ្តាលឲ្យមានការភ្ញាក់ផ្អើលកណ្តាលផ្សារដែលមិនធ្លាប់មានសោះកន្លងមក។
ភ្លាមៗ ផងដែរ ប្រជាពលរដ្ឋដែលបានឃើញហេតុការណ៍ បានរាយការណ៍ទៅ លេខទូរស័ព្ទបន្ទាន់ (Hotline) 1296 របស់កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តសៀមរាប ដើម្បីសុំកិច្ចអន្តរាគមន៍។
បន្ទាប់ពីទទួលបានព័ត៌មាន និងការសហការពីប្រជាពលរដ្ឋ កម្លាំងអាវុធហត្ថក្រុងសៀមរាប និងកម្លាំងការិយាល័យជំនាញ បានចេញអន្តរាគមន៍ ឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យ០១នាក់ ដកហូតវត្ថុតាង ម៉ូតូ០១គ្រឿង ទូរស័ព្ទ០១គ្រឿង ញញួរ០១ដើម កាំបិតតាំងតោ០១ដើម លោហធាតុពណ៌លឿងចំនួន០៣ខ្សែ បញ្ជូនទៅទីបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្ដសៀមរាប ដើម្បីអនុវត្ដន៍តាមនីតិវិធី ព្រមទាំងបានប្រគល់ ខ្សែដៃផ្លាកទីន ជូនជនរងគ្រោះវិញផងដែរ។ ជនសង្ស័យឈ្មោះ ឡេ សុភ័ក្រ ភេទប្រុស អាយុ ៤០ឆ្នាត្រូវបានធ្វើតេស្ត៍ទឹកមូត្រ រកឃើញមានសារធាតុញៀន៕ រក្សាសិទ្ធដោយ៖សុទ្ធលី