Friday, February 20, 2026
មនុស្ស០៣នាក់បានបាត់បង់ជីវិត នៅក្នុងគ្រោះថ្នាក់អគ្គិភ័យឆាបឆេះផ្ទះលក់នំខេកមួយកន្លែងយ៉ាងសន្ធោសន្ធៅ ដែលស្ថិតនៅតាមបណ្តោយផ្លូវ៧៧៧ ក្នុងសង្កាត់ឬស្សីកែវ
ភ្នំពេញ ៖ គិតត្រឹមម៉ោងវេលា២៤:០០នាទីយប់​ មានអ្នករងរបួសដែលបានបញ្ជូនទៅកាន់មន្ទីរពេទ្យចំនួន០៧នាក់ តាម​ព័ត៌មាន​បឋមពីមន្ត្រីជំនាញបញ្ជាក់ថាមានអ្នកស្លាប់ចំនួន០៣នាក់ នៅក្នុង​គ្រោះថ្នាក់​អគ្គិភ័យ​ឆាបឆេះផ្ទះលក់នំខេក​មួយ​កន្លែង​យ៉ាងសន្ធោសន្ធៅ ដែល​ស្ថិតនៅតាមបណ្តោយផ្លូវ៧៧៧ ក្នុងសង្កាត់ឬស្សីកែវ ខណ្ឌឬស្សីកែវ រាជធានីភ្នំពេញ វេលា​ម៉ោង​ ២២:៣០​ នាទី​យប់​ ថ្ងៃ​ទី​១៩​ ខែ​កុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២៦នេះ។នេះបើតាមប្រភពពី នាយកដ្ឋាននគរបាលបង្ការពន្លត់អគ្គិភ័យនិងសង្គ្រោះ នៃអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ។
នាយកដ្ឋាននគរបាលបង្ការពន្លត់អគ្គិភ័យនិងសង្គ្រោះ នៃអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិបានឱ្យដឹងព័តមានបឋមថា
គិតត្រឹមម៉ោងវេលា២៤:០០នាទីយប់ មានអ្នករងរបួសដែលបានបញ្ជូនទៅកាន់មន្ទីរពេទ្រចំនួន០៧នាក់។
តាមព័ត៌មានបឋមពីមន្ត្រីជំនាញបញ្ជាក់ថាមានអ្នកស្លាប់ចំនួន០៣នាក់ នៅក្នុងគ្រោះថ្នាក់អគ្គិភ័យឆាបឆេះផ្ទះលក់នំខេកមួយកន្លែងយ៉ាងសន្ធោសន្ធៅ ដែលស្ថិតនៅតាមបណ្តោយផ្លូវ៧៧៧ ក្នុងសង្កាត់ឬស្សីកែវ ខណ្ឌឬស្សីកែវ រាជធានីភ្នំពេញ វេលាម៉ោង ២២:៣០ នាទីយប់ ថ្ងៃទី១៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦នេះ៕ រក្សាសិទ្ធដោយ៖សុទ្ធលី