រាជធានីភ្នំពេញ, នៅថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមង្វៀន មិញវូ ឯកអគ្គរដ្ឋទូតវិសាមញ្ញនិងពេញសមត្ថភាព នៃសាធារដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាមប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានចេញសារលិខិតចូលរួមរំលែកទុក្ខដ៏ក្រៀមក្រំបំផុត ជូនចំពោះសម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រមុខរដ្ឋស្តីទីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា,ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាប្រធានព្រឹទ្ធសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
សម្តេចតេជោជាទីគោរពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស!
ខ្ញុំបានទទួលពត៌មានដ៏រន្ធត់ប្រកបដោយសេចក្តីទុក្ខក្រៀមក្រំបំផុតស្តីពី មរណភាពនៃឯកឧត្តម ហ៊ុន សាន បងប្រុសច្បងបង្កើតជាទីគោរពស្រឡាញ់របស់សម្តេចតេជោ
នាឱកាសដ៏សែនក្រៀមក្រំបំផុតនេះ ខ្ញុំសូមសូមសម្តែងនូវការចូលរួមរំលែកទុក្ខដ៍ក្រៀមក្រំបំផុតនេះព្រមទាំងក្តីសោកស្តាយអាលោះអាល័យដ៏ក្រៃលែងនេះជូនចំពោះសម្តេចតេជោនិងក្រុមគ្រូសារដ៏ឧត្តមថ្លៃថ្លារបស់សម្តេច
សូមដួងវិញ្ញាណក្ខ័ន្ធឯកឧត្តម ហ៊ុន សាន បានអញ្ជើញទៅកាន់ទីស្ថានបរមសុខគតិភព និងសូមក្រុមគ្រួសារនៃសពឆាប់បានស្រាកស្រាន្តពីទុក្ខសង្វេគសោកសៅដ៏ក្រៀមក្រំបំផុតនេះ៕