សូម​ប្រុងប្រយ័ត្ន យុវជន​ម្នាក់​ទៀតហើយ​បាន​ឆក់​ស្លាប់ ខណ​:​សាក​ថ្ម​ទូរស័ព្ទ​បណ្តើរ​និង​លេង​បណ្តើរ​
​តាកែវ​៖ នៅ​ថ្ងៃទី​២០ ខែមេសា ឆ្នាំ​២០២១ វេលា​ម៉ោង​៣​និង​១៥​នាទី​រសៀល មាន​ករណី​ខ្សែភ្លើង​ឆក់​យុវជន​ម្នាក់ បណ្តាល​ឲ្យ​ស្លាប់បាត់បង់​នូវ​អាយុជីវិត​មួយ​រំពេច បង្ក​ឲ្យ​មានការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​កើតឡើង ស្ថិតក្នុង​ភូមិ​ថ្មី ឃុំ​រនាម ស្រុក​ទ្រាំង ខេត្តតាកែវ ។
​សព​ជនរងគ្រោះ​ឈ្មោះ អៀន ចាន់​នាង ភេទ​ប្រុស អាយុ ១៨​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ ឃុំ​កើតហេតុ ខាងលើ​។​
តាម​ប្រភព​ព័​ត៍​មាននៅ​កន្លែងកើតហេតុ​បាន​ឲ្យ​ដឹងថា មុនពេល​កើតហេតុ​យុវជន​រងគ្រោះ​រូបនេះ​បាន​យក​ទូរស័ព្ទ​មក​សាក​ថ្ម​ហើយ​បាន​ចុច​លើ​បណ្តើរ​ទើប​បណ្តាល​ឲ្យ​ឆ្លង​ឆក់​ស្លាប់​បង្ក​ឲ្យ​មានការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​ដល់​ក្រុមគ្រួសារ​សាច់ញាតិ​ជួយសង្គ្រោះ​ដោយ​យកទៅ​កប់​និង​ភក់​តែ​អកុសល​យុវជន​រងគ្រោះ​រូបនេះ​បាន​ស្លាប់​បាត់បង់​ជិវិត​បាត់ទៅហើយ​។​
​ក្រោយពេល​កើតហេតុ សមត្ថកិច្ច​មូលដ្ឋាន​ស​ហ​ការ​ណ៏​ជាមួយ​កម្លាំង​ជំនាញ​កោសល្យវិច័យ​នៃ​ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្តតាកែវ​ចុះមក​ពិនិត្យ​សព​នៅនឹងកន្លែង​កើតហេតុ បន្ទាប់​ពិនិត្យ​សព​រួចរាល់​សមត្ថកិច្ច​ជំនាញ​បានបញ្ជាក់​ឲ្យ​ថា​សព​យុវជន​រូបនេះ​ពិតជា​ស្លាប់​ដោយ ឆក់​ខ្សែភ្លើង​ស្លាប់​ពិតប្រាកដ​មែន សព​ត្រូវបាន​សមត្ថកិច្ច​ធ្វើ​កំណត់ហេតុ​ប្រគល់​ទៅ​ឲ្យ​ក្រុមគ្រួសារ​ចាត់ចែង​ធ្វើបុណ្យ​តាម​ប្រពៃណី​៕​